Україна    English (EN)    Español    Polski (PL)
Loading
http://strona2.pwste.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/PDF___IH.DSC_0231gk-is-111.JPGlink
http://strona2.pwste.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/phocagallery.aktualnosci.wydarzenia.20160311_spotkanie_z_konsulem_usa.DSC_0135gk-is-111.JPGlink
http://strona2.pwste.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/PDF___IH.DSC_1874gk-is-111.JPGlink
http://strona2.pwste.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sliders.UD_HARMONOGRAMgk-is-111.jpglink
http://strona2.pwste.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sliders.20160106_Orszak_Trzech_Kroligk-is-111.jpglink
http://strona2.pwste.edu.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sliders.erasmusgk-is-111.JPGlink
«
»
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 6
  6. 7

Aktualności

Spotkanie z Konsulem Ambasady Stanów Zjednoczonych

W dniu 8 marca 2016 r. na zaproszenie Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu odpowiedział Konsul Ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Leonard Perry prezentując "Work & Travel", oficjalny program wymiany kulturowej stworzony i nadzorowany przez amerykański Departament Stanu.

Po uroczystym powitaniu gościa oraz otwarciu spotkania przez JM Rektora, doc. dra Krzysztofa Rejmana rozpoczął się panel adresowany dla licznie przybyłych na prelekcję studentów. 
Tematyka wydarzenia poruszała możliwości studenckich wyjazdów do USA, na podstawie wizy J-1, przeznaczonej dla osób uczestniczących w programach wymian międzynarodowych. Zaznaczono warunki jej przyznawania osobom pracującym, studiującym oraz odbywającym praktyki i prowadzącym badania lub wykłady - w zależności od projektu w którym uczestniczą - przez ściśle określony czas.

Podczas spotkania omówiono programy typu Summer Work & Travel USA, Camp, Au Pair oraz Internships. Zwracając uwagę słuchaczy na warunki uczestnictwa, wymagane dokumenty oraz procedurę aplikacyjną i statystyki najwięcej czasu poświęcono na przedstawienie programu Work&Travel, który daje możliwość podjęcia pracy oraz doskonalenia języka angielskiego i podróżowania po USA. Jego celem jest umożliwienie studentom poznania kultury Stanów Zjednoczonych, zdobycie doświadczenia, a także nawiązanie międzynarodowych przyjaźni i kontaktów. Jak zaznaczył prelegent organizatorami programu Work & Travel USA są wybrane fundacje amerykańskie autoryzowane przez rząd USA do wydawania dokumentu wizowego DS-2019, na podstawie którego jego uczestnicy ubiegają się o tzw. wizę J-1, pozwalającą na podjęcie legalnej pracy w okresie wakacji, jednak przez okres nie dłuższy niż 4 miesiące oraz 30-dniowe zwiedzanie USA po zakończeniu programu, maksymalnie do dnia 1 października.

Wskazano na miejsca pracy, którymi najczęściej są: kurorty, hotele, restauracje, sklepy, parki narodowe, czy też parki rozrywki zlokalizowane na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Certyfikaty

Certyfikaty - zestow logo Logo Certyfikaty TELC Logo Certyfikaty LCCI Logo Certyfikaty ECDL Logo Certyfikaty Cisco Logo Certyfikaty CAD
 
 
 
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu, ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław