Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Człowiek w ujęciu holistycznym"

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu oraz Instytut Ochrony Zdrowia PWSTE w Jarosławiu i Studenckie Koła Naukowe IOZ pragną zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej zatytułowanej „Człowiek w ujęciu holistycznym", która odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2016 r. w Auli Czerwonej uczelnianej Biblioteki.

Przedmiotem rozważań pragniemy uczynić zagadnienia związane z różnymi dziedzinami nauki i jej wymiarami uwarunkowanymi rolą, jaką pełni w życiu współczesnego człowieka. Celem sympozjum jest wymiana poglądów i doświadczeń, a także podjęcie dyskusji i pogłębionej refleksji nad miejscem człowieka w świecie zarówno w wymiarze fizycznym, jak i głęboko duchowym - mistycznym.
Do wzięcia udziału w konferencji zapraszamy studentów pedagogiki, psychologii, pielęgniarstwa, pracy socjalnej, socjologii, filozofii i wszystkich zainteresowanych omawianą tematyką. W ramach konferencji – obok prezentacji wystąpień, referatów, doniesień z badań, wystaw, planujemy również przeprowadzić konkurs na esej pt. „Człowiek w ujęciu holistycznym".

W obrębie konferencji proponujemy następujące zagadnienia do dyskusji:

• Życie człowieka w modelu holistycznym
  • Holistyczne podejście do potencjału ludzkiego
  • Zdrowie w ujęciu holistycznym
  • Kosmetologia w ujęciu holistycznym
  • Praca socjalna w ujęciu holistycznym
  • Planowana jest również sesja plakatowa

Zgłoszenia do udziału w Konferencji Naukowej:

Terminy:
• do 15 lutego 2016 roku – zgłoszenie udziału czynnego wraz ze streszczeniem artykułu
• do 30 kwietnia 2016 roku – przesłanie referatu do publikacji

Małgorzata Szykuła

Przewidywany program Konferencji:

9:30-10:00 - Rejestracja uczestników
10:00-11:30 - Otwarcie konferencji, powitanie członków, wystąpienia zaproszonych gości
11:30-12:00 - Przerwa kawowa
12:00-13:30 - Sesja I
13:30-14:30 - Przerwa na lunch
14:30-15:45 - II część obrad
15:45-16:00 - Podsumowane i zakończenie Konferencji

Publikacje:
Zapraszamy do przesyłania artykułów do monografii publikowanej za pośrednictwem Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, których tematyka związana będzie z sesjami plenarnymi Konferencji.
Do opublikowania w monografii mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie artykuły posiadające objętość od 20 tys. do 25 tys. znaków. O zatwierdzeniu referatu do publikacji w monografii decyduje Komitet Naukowy, po uzyskaniu pozytywnej recenzji.
Koszt publikacji: 60,00 zł za każdy nadesłany artykuł do monografii (opłata przesłana na konto zgodnie z podanymi terminami opłat, z dopiskiem „Imię i nazwisko autora, tytuł artykułu").
Prosimy o przygotowanie tekstów zgodnie z wymogami Konferencji (Załącznik nr 1 - Wytyczne dla autorów).
Pełne teksty artykułów prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail biura organizacyjnego konferencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ikona
pobierz