"Europa w kontekście zagrożeń współczesnego świata. Społeczeństwo, polityka, gospodarka, turystyka, administracja" - 25-26 kwietnia 2016 r.

Dyrekcja Instytutu Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie „Instytut Polsko-Ukraiński w Jarosławiu" mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji naukowej organizowanej pod patronatem JM Rektora PWSTE w Jarosławiu, doc. dra Krzysztofa Rejmana.
Temat sympozjum:„Europa w kontekście zagrożeń współczesnego świata. Społeczeństwo, polityka, gospodarka, turystyka, administracja".
Termin: 25-26 kwietnia 2016 r.
Miejsce obrad: Basznia Dolna

Sytuacja społeczna, polityczna i gospodarcza na świecie, w tym także procesy zachodzące w administracji wymagają podejmowania szeregu nowych działań przez państwa europejskie. Refleksji i badań naukowych wymagają między innymi takie problemy, jak:

• sytuacja polityczna na świecie,
  • kryzys solidarności w Unii Europejskiej,
  • rosnący eurosceptycyzm,
  • zagrożenia gospodarcze,
  • rola prawa unijnego w prawidłowym funkcjonowaniu instytucji,
  • nasilająca się migracja,
  • zachwianie bezpieczeństwa w turystyce.

Podczas konferencji podjęta zostanie próba wskazania obecnych i przyszłych zagrożeń dla współczesnej Europy, w różnych wymiarach. Konferencja będzie płaszczyzną wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat współczesnych problemów i wyzwań, które stoją przed europejskimi państwami.
Aktywny udział uczestników konferencji - reprezentantów środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców oraz przedstawicieli trzeciego sektora pozwoli, zdaniem organizatorów, na wszechstronne i wielopłaszczyznowe przedstawienie omawianej problematyki. Treść zaprezentowanych wystąpień, sformułowane wnioski oraz zaprezentowane przykłady dobrych praktyk, stanowić będą podstawę następujących po nich dyskusji, a następnie upowszechnione zostaną w formie opublikowanej monografii pokonferencyjnej.

Rada Programowa Konferencji

Dr Andrzej Podkowski
Dr Justyna Stecko
Dr Marek Wiśniewski

Konferencyjny formularz zgłoszeniowy zawierający temat i abstrakt referatu prosimy przesłać pocztą elektroniczną w terminie do 31.03.2016 roku, natomiast kompletny referat do dnia 17.04.2016 roku na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Opłata konferencyjna wynosi 350 zł. Zawiera ona koszt wydrukowania publikacji, materiały konferencyjne, poczęstunek w trakcie obrad oraz koszt noclegu. Opłatę konferencyjną należy uiścić przelewem na konto bankowe PWSTE: 75 1500 1634 1216 3005 4488 0000. W tytule przelewu należy wpisać „Konferencja ISM Europa w kontekście zagrożeń współczesnego świata". Prosimy o dokonanie płatności za konferencję najpóźniej do dnia 30 marca 2016 roku.

Komitet Organizacyjny Konferencji

Dane kontaktowe:
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
Instytut Stosunków Międzynarodowych
Jarosław, ul. Pruchnicka 2